Taksim Eğitim ve Araştırma’da Kadın Sağlık Çalışanına Toplu Cinsel Saldırı İddiası!

Taksim Eğitim ve Araştırma’da Kadın Sağlık Çalışanına Toplu Cinsel Saldırı İddiası!

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir skandalla gündeme geldi. Hastanede görevli bir kadın sağlık çalışanının, mesai saatlerinde görev gereği gittiği hastane çamaşırhanesinde birçok kez cinsel saldırıya uğradığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

İddialara göre, temizlik görevlisi olan erkek fail, mağdur kadının mental rahatsızlığından faydalanarak bu eylemlerine devam etti. Mağdurun video yoluyla şantaja uğradığı ve videonun paylaşılmasıyla birlikte fail sayısının arttığı belirtiliyor. Ayrıca, faillerden birinin savcı kardeşi olduğu iddiası da soruşturmanın selameti ve mağdurun korunması açısından endişe yaratıyor.

Hemşirenin polis eşinin Hakkari'ye tayini çıkması üzerine hemşirenin aynı ile atanmasının reddedilmesi üzerine açılan davada 'yürütmeyi durdurma' kararı çıktı. 

Mağdur kadın gebe kalınca olay ortaya çıktı!

Sosyal medyada da paylaşılan olay tepkiyle karşılandı, olayın ortaya çıkması mağdur kadının gebe kalmasıyla gerçekleşti. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak sosyal medyadan tepki gösterenler arasında sağlık alanında yaşanan sorunlara duyarlılığı ile dikkat çeken Akademisyen Hemşire Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar da yer aldı.

Failler Halen Aynı Hastanede Beraber Çalışıyor !

Aykar, “Faillerin halen aynı hastanede beraber çalışmaya devam ettikleri bildirilmiştir. Soruşturma devam ederken ilgili amirlerin, failler hakkında herhangi bir uzaklaştırma işlemi yapmadığı, mağdur için ise koruyucu ya da önleyici herhangi bir tedbir almadığı belirtilmiştir. İdari amirlerin gerekli tedbirleri almayarak, öncelikle kadın sağlık çalışanının yaşam hakkını korumadığı ve yaşanabilecek bir kayıpta sorumluluklarının olduğunu vurgulamak isterim. Adli ve idari makamları, başta hastane içerisinde teşhir edilen kadın sağlık çalışanını korumak, daha sonra da halk sağlığını güvence altına almak için faillerin uzaklaştırılması dahil tüm gerekli tedbirleri ivedilikle almaya davet ediyorum” dedi. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

  Diş Acilleri Boşuna Hekim Gücü İsrafıdır!