Erdoğan’dan Yeni Sigara Yasakları Açıklaması

Erdoğan’dan Yeni Sigara Yasakları Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2009 yılından sonra doğan çocukların sigara almasını yasaklayan yasayı Türkiye’ye uyarlama sinyali verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sigara konusunda sert adımlar atma sinyali verdi. Erdoğan katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunarak, elektronik sigaraya geçit vermeyeceklerini söyledi.

cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sigara kullanımı ve yapacakları yeni düzenlemeler hakkında sinyaller verdi. Erdoğan, sigaranın zararlarından bahsederken, tütün şirketlerinin insanları zehirleyerek kazanç elde ettiğine dikkat çekti. Erdoğan, bugüne kadar sigarayla mücadelede alınan kararlara değinerek, sigaraya karşı yeni bir kanun düzenlemesi üzerinde çalışıldığını ve İngiliz Modeli’nin de masada olduğunu belirtti.

Sigara Konusunda Dünya Tütünsüz Günü’nde Önemli Mesajlar

Vahdettin Köşkü’nde, Dünya Tütünsüz Günü kapsamında gerçekleştirilen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigaraya karşı mücadelede önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Dünya tütünsüz günü etkinliklerinin tütün zararlarına ilişkin farkındalığın artmasına katkı sağlamasını diliyorum. Bu konuda verdiği mücadele için Tuğba kardeşime çok teşekkür ediyorum. Milyarlarca dolarlık hacmiyle sigara endüstrisinin çocuklarımız başta olmak üzere toplumumuzun tüm kesimlerini hedef aldığını görüyoruz” dedi.

İngiliz Modeli Gündemde

Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye gelen 15 yaşındaki bir öğrencinin, ülkesinde 2009’dan sonra doğanların hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayan yasa hakkında bilgi vermesi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan da benzer bir uygulamanın Türkiye’de de hayata geçirilebileceğini ifade etti. Erdoğan, gerekirse yasa ile ilgili Birleşik Krallık’la iletişim kurulabileceğini belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  LGS 2024 Sorularını Yorumladıla, LGS Matematik Zordu