WMA Başkanı Dr. Enabulele Türkiye’de, TTB Bakan Koca’dan Randevu İstedi

ttb dünya

WMA Başkanı Dr. Osahon Enabulele’nin Türkiye ziyaretinde TTB tarafından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya iletilen randevu talebinin kabul edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

 Dünya Tabipleri Birliği Başkanı, TTB Davetlisi Olarak Türkiye’de!

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Dünya Tabipleri Birliği Başkanı (WMA) Dr. Osahon Enabulele’nin Türkiye ziyareti kapsamında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşmek üzere bir randevu talebinde bulundu. Bakan Koca’nın, TTB’nin randevu talebine yanıtı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. 

 Dr. Osahon Enabulele, Deprem Bölgesini Ziyaret Edecek 

Dr. Osahon Enabulele’nin ayrıca bugün saat 18.00’de TTB’de düzenlenecek “Meslek Örgütü Özerkliğini ve Mesleki Bağımsızlığı Savunuyoruz: TTB Susturulamaz!” başlıklı panele katılacağı belirtildi. TTB Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle yarın saat 13.30’da Ankara Dışkapı Adliyesi’nde görülecek davayı da yerinde takip edecek olan Enabulele’nin, daha sonra TTB Merkez Konseyi üyeleriyle birlikte deprem bölgesine giderek hekimleri ve sağlık emekçilerini ziyaret edeceği ve sorunları dinleyeceği ifade edildi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

  Uzvunu Kaybeden Depremzedeler Tedavi Oldu