Sağlık Turizmi Uzmanı Yatırımcı Şafak Sol, CHP’den Milletvekili Aday Adayı Oldu!

şafak sol

14 Mayıs’ta gerçekleştirilerecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde CHP İzmir 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. 30 yıllık sağlık sektörü deneyimi olan Şafak Sol, “TBMM’de partimizin ortaya koyacağı politikalarımızda gençlerimizin ve kadınlarımızın söyleyecek sözü var. Ülkeme tuttuğum ışık ile birlikte Cumhuriyetimizi 2. yüzyıla taşıdığımız şu süreçte İzmir Kadın Milletvekili Aday Adayı olarak huzurunuzda ‘Size Söz’” dedi. 

Sağlık sektörü serüveninde ulusal, uluslararası sağlık turizmi ve turist sağlığı yönetmeliklerinin oluşması için nasıl mücadele veren CHP Milletvekili Aday Adayı Şafak Sol, sağlık sektörü alanındaki deneyimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İzmir’de sağlık alanında yer alan bir kadın yatırımcı olarak sağlık turizmi alanında gerçekleştirdiği çalışmalarından bahseden Sol şunları söyledi: “Görev yaptığım İzmir Ticaret Odası’nda Başkan Yardımcılığı ve Sağlık Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundum TOBB KGK Sektörler Arası İş Birliği, TOBB KGK İcra Kurulu görevlerinde de yer aldım. Sağlık sektörünün ve sağlık turizminin gelişimine katkı sunmak için rapor çalışmaları yürüttüm. Çalışmalarıma 2009 yılında başladım. İktidar hükümeti ile bir Cumhuriyet Halk Partili bir kadın olarak, bu iki farklı sektöre can siper oldum. Her çalışmasından önce sağlık sektörü yetkililerine bilgi verdim. Sağlık turizminin önemine ilişkin çalışmalar gerçekleştirdim. Sağlık turizmi, ‘bacasız sanayi’ diye nitelendirilen turizminin alt dalı olarak kabul görse de, Türkiye’de her ilimizde olacağı gibi İzmir’in önünün açılması yolunda sağlık turizmini çok önemli bir alan olarak gördüğümü ifade edebilirim. Sadece İzmir değil, tüm Türkiye bu konuda bir cennet. Sağlık turizmi hakkında uzun yıllar araştırmalar yaptım. Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliklerle hayata geçirilmesini sağladım. İzmir ve insan sevdalısı bir iş insanı olarak üzerinde titizlikle durduğum bir konu. Çalışmalarıma devam ediyorum”şeklinde konuştu

  Sağlık Bakanlığı, Talepte Bulunan Hasta Seçmenleri Sandığa Götürecek

Hedefimiz Yüde 80!

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şafak Sol ”Halkımızın, Millet İttifakı’nı iktidar olarak görmek istediği açık ve net. Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. cumhurbaşkanı olacak. Bu seçimin açık farkla alınması için herkesi özenle oy kullanmaya davet ediyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilkeleriniz ışığında tüm teşkilatlarımız ile birlikte Ege’de 4 vatandaşımızdan 3’ünün oyuna talibiz. Bu seçim çok önemlidir. Hedefimiz yüzde 80” dedi.

“1 milyon 125 bin seçmene mutlaka ulaşacağız”

Milletvekili Aday Adayı Sol ”Cumhuriyet esasında birbirini denetleyen partiler varlığını değerli buluyor saygı duyuyorum. Ankara’da TBMM’de partimizin ortaya koyacağı politikalarımızda gençlerimizin ve kadınlarımızın söyleyecek sözü var. Ülkeme tuttuğum ışık ile birlikte Cumhuriyetimizi 2. yüzyıla taşıdığımız şu süreçte 28.dönem 2. Bölge İzmir Kadın Milletvekili Aday Adayı olarak huzurunuzda ‘Size Söz’. Her il ve ilçelerde gece gündüz demeden çalışan tüm teşkilatlarımızı yürekten kutluyorum. Emekler boşa çıkmayacak. Size Söz” şeklinde açıklama yaptı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)