Mardin, Burdur ve Muğla Devlet Hastaneleri Hakkında Açıklama

bakan koca

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Mardin, Burdur ve Muğla’da tamamlanan ve yapımı süren devlet hastaneleri hakkında açıklama yaptı.

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bakan Koca, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda yeni hastane inşaatları hakkında bilg verdi. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çok yakında hizmete başlayacağını ifade eden Bakan Koç,a “Toplam yatak sayısı 310. Poliklinik sayısı 75. Yoğun bakıma 84 yatak ayrılıyor. Toplam 70.000 m² alana sahip Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi hayırlı olsun” dedi.

Burdur Devlet Hastanesi İnşaatı

Yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin inşaatının ise hızla devam ettiğini kaydeden Bakan Koca, “400 yataklı hastanenin 115 polikliniği, 14 ameliyathanesi olacak. Yoğun bakım yatak sayısı 82, diyaliz yatak sayısı 24 olarak planlandı. Deprem riskine karşı 196 izolatörle güçlendirilen hastanemizde kapalı alan 78.000 m²’ye ulaşıyor. Yeni Burdur Devlet Hastanesinin özellikli hizmet ve üniteleri arasında Palyatif Bakım, İnme Ünitesi, Yanık Ünitesi, Anjiografi Laboratuvarı, Uyku Laboratuvarı, Gebe Okulu ve Anne Oteli bulunuyor” şeklinde konuştu.

Muğla Seydikemer Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

Bakan Koca, Muğya’daki hastane ile ilgili de şu bilgileri paylaştı, “Toplam 150 yataklı. 37 polikliniği, 4 ameliyathanesi var. Yoğun bakım yatak sayısı 16, diyaliz yatak sayısı 15. Kapalı alanı 32.565 m² olan hastanemiz, deprem riskine karşı 191 izolatörle güçlendirildi. 229 araçlık otoparka sahip”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  TTB, Türk Toraks ve HASUDER’den “Aşırı Sıcaklara Önlem” Çağrısı