Bakan Koca: Hatay’ın 40 Yıllık Sağlık Sorununu Çözeceğiz!

bakan koca hatay

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda 6 Şubat Depremleri’nden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay’da gerçekleştirilen yeni hastanelere ziyarette bulundu. Bakan Koca, devam eden projeler hakkında açıklama yaptı. Konteyner ve çadır kentlerde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Koca, Hatay’a yapılacak olan şehir hastanesi ile kentin 30-40 yıllık sağlık sorununun çözüleceğini söyledi.

Bakan Koca hizmete açılan Defne Hastanesi’nin bütün birimleriyle önümüzdeki 2-3 hafta içinde devreye gireceğini, ayrıca İskenderun’da 200 yataklı hastanenin de önümüzdeki 2 veya 3 hafta içerisinde hizmete hazır hale geleceğini belirtti. Koca sözlerine şöyle devam etti: “İskenderun’da 2 ay önce 600 yataklı hastanenin ihalesi yapılıp yer teslimi de yapılmıştı ve onun inşaatı da başladı. Bunun dışında Hatay’da Antakya bölgesinde Hatay Eğitim Araştırma Hastanemizin de inşaatı hızla devam ediyor. Onu da zannediyorum önümüzdeki 1,5 en geç 2 ay içerisinde 400 yataklı hastanemizde bütün birimleriyle devrede olmuş olacağız.”

Hatay Şehir Hastanesi İhalesi İki Ay Sonra Yapılacak

Hatay Şehir Hastanesi’nin planının devam ettiğini aktaran Koca, iki ay sonra ihalesi yapılarak inşaata başlamış olacağını belirtti. Koca, hastanelerin açılmasıyla Hatay’ın 30-40 yıllık sağlık sorununun çözüleceğini ifade ederek, “Hatay’ımızı yalnız bırakmayacağız. Ben özellikle Hatay’ımızla yakın ilgilenmeye gayret ediyorum. Bundan sonraki süreçte de bu gayretimiz yoğun bir şekilde devam ediyor olacak. Bundan sonraki süreçte büyük olan bu sorunları hep birlikte çözeceğimizden emin olun. Devletimiz bu sorunları çözmeye kudretli. Aziz milletimiz bir olduğunda çözülemeyecek hiçbir sorunumuzun olmadığını bilelim” dedi. Çadırkent, mezarlık, konteyner kent ziyaretlerinde bulunan Bakan Koca, Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek tedavi gören hastaların durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Koca, sağlık çalışanlarının da bayramlarını kutladı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Eskişehir Şehir Hastanesi 5 Yaşında !