Bakan Koca Duyurdu: “İzmir Şehir Hastanesi İçin 30 Günden Gün Sayıyoruz”

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği mitingde kentteki sağlık tesisi yatırımları ile ilgili konuştu. Bakan Koca, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılış tarihini söyledi, hastanede şu anda tıbbi cihazların son testlerinin yapıldığını belirtti.

bakan koca izmir

Koca, “İzmir’de, son yirmi yılda, sağlık alanında kapasite onlarca kat artmıştır. 2003 yılından bu güne 127 sağlık yatırımı tamamlanmıştır. Bunlar; 67 bin metrekare kapalı alanlı 78 adet birinci basamak ve 2 bin 846 yatak kapasiteli, 71 üniteli ve 608 bin metrekare kapalı alanlı, 49 adet ikinci basamak sağlık yatırımıdır. İnşaatı tamamlanan, cihazları yerleştirilen, cihaz test işlemleri biter bitmez hasta kabulüne başlayacak olan İzmir Bayraklı Şehir Hastanemiz ise 6 hastaneden oluşan, 2.074 yataklı bir şehir hastanesi kompleksidir.İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi hizmete hazırlanıyor. 628.000 m² kapalı alana sahip bu sağlık kompleksi, Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, KVC Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Genel Hastane olmak üzere 6 hastaneden oluşuyor. Binalar, depreme karşı sismik izolatörlü. 2.074 yatak kapasiteli hastanede 337 poliklinik, 54 ameliyathane, 349 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı bulunuyor. İzmir Bayraklı Şehir Hastanemiz, şu an tıbbi cihazlarına kavuşmuş durumda, cihazların son testleri yapılıyor. Hasta kabulü içinse, 30 günden gün sayıyoruz. İzmir’in 3 yeni sağlık yatırımından en büyüğü şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Buca ve Menderes’teki Yatırımlar

Bakan Koca ayrıca Buca ve Menderes ilçelerindeki sağlık yatırımları ile ilgili de konuştu. Koca şunları söyledi: “30 Kasım 2021 İzmir depreminden sonra kısa bir sürede inşa edilen Buca Eğitim Araştırma Hastanesi, 7 Kasım 2022’den beri hizmet veriyor. Hastane şu an 6 ay gibi kısa bir sürede İzmir halkının sağlık hizmeti ihtiyacını karşılamadaki rolünü gösterdi. İzmir’in 3 yeni sağlık yatırımından biri olan hastanemiz hayırlı olsun. İzmir’in 3 yeni sağlık yatırımından biri olan Menderes Devlet Hastanesi hizmete açılıyor. Kapalı alanı 17.000 m². Hastane 100 yatak kapasiteli. 34 poliklinik ve 4 ameliyathaneye, koroner yoğun bakıma, yanık ünitesi ve palyatif servisine, kemoterapi birimine sahip.”(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Osman Kaya’dan, “112 Acil Sağlık Hizmetleri Gereksiz Yere Meşgül Etmeyin” Uyarısı !