TTB, Filistin Ziyareti İçin Yeniden Başvurdu!

TTB, Filistin Ziyareti İçin Yeniden Başvurdu!

TTB, Filistin’e gitmek için yaptığı başvurulardan yanıt alamayınca başvurusunu yineledi!

Türk Tabipleri Birliği (TTB), İsrail’in saldırıları altında bulunan Filistin’i ziyaret edebilmek için Dışişleri Bakanlığı, Filistin ve İsrail’in Türkiye’deki büyükelçilikleri ile Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu ve İsrail’deki Tel Aviv Büyükelçiliği’ne 1 Nisan 2024 tarihinde birer yazı göndermişti. Başvurularına yanıt alamayınca yeniden başvurdu!

Nisan ayında yollanan yazılarda, Filistin’de yaşanan sağlık hakkı ihlalleri ve sağlık tesislerine yönelik saldırıları yerinde gözlemlemek, sağlık yardımı götürmek ve kalıcı koruyucu sağlık hizmeti merkezi çalışmalarını başlatmak için izin talep edilmişti.

TTB, ilk başvurusuna herhangi bir yanıt alamaması üzerine 15 Mayıs 2024 tarihinde Dışişleri Bakanlığı ve Kudüs Başkonsolosluğu’na bir yazı daha gönderdi. Yeni yazıda, planlanan ziyaretin amacının sağlık hakkı ihlallerini gözlemlemek, sağlık yardımı götürmek ve bölgedeki hekimler ile sağlık emekçileriyle buluşarak kalıcı koruyucu sağlık hizmetleri merkezi çalışmalarını başlatmak olduğu bir kez daha vurgulandı. Ayrıca, ziyaretin gerçekleştirilmesi için gerekli izinlerin verilmesi ve kolaylık sağlanması talep edildi. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Aşı Reddi Arttı !