Kayseri’de Son Durum! Aile Bakanlığı İstismarla İlgili Açıklama Yaptı!

Kayseri’de Son Durum! Aile Bakanlığı İstismarla İlgili Açıklama Yaptı!

Kayseri’nin Danişmend Gazi Mahallesi’nde, Suriye uyruklu bir şahsın 5 yaşındaki Suriyeli bir çocuğu taciz ettiği iddiası sonrasında şehirde göçmenlere yönelik ırkçı saldırılar meydana geldi. Olayın duyulması üzerine mahallede Suriyelilere ait işyerleri ve araçlara saldırılar düzenlendi, 10 polis yaralandı.

Kayseri Valiliği, taciz iddialarını doğrulayarak, şahsın gözaltına alındığını ve çocuğun koruma altına alındığını açıkladı. Valilik, vatandaşlara itidalli davranma çağrısında bulundu. Taciz zanlısının ailesi mahalleden uzaklaştırıldı ve sınır dışı edilmesi için işlemler başlatıldı. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı, çevik kuvvet ve TOMA araçları kullanıldı.

Kayseri’de Suriyeli Kargaşası ! Aile Bakanlığı Açıklama Yaptı!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Suriye uyruklu bir kişinin 7 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiasıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kayseri’de 7 yaşındaki Suriye uyruklu çocuğa taciz iddiası” şeklinde basında yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Olayın emniyet birimlerine intikal ettiği anda, İl Müdürlüğü ekiplerimiz derhal harekete geçmiştir. Mağdur çocuk, kardeşleri ve annesi, emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alınmıştır. Uzman ekiplerimiz, çocuğa ve ailesine yönelik psikososyal destek sürecini başlatmıştır. Bakanlık olarak, dava sürecine müdahil olup, suçlunun en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

  Tire Köfte Yapmanın Sırları: Herkes Şaşıracak!