Kızılay’dan “İki Kişi Faaliyetlerden El Çektirilmiştir” Açıklaması!

kızılay açıklama

Kızılay, Konya İli Selçuklu İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı ve Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez’in, CHP’nin bugün Konya’da gerçekleştireceği mitingine yönelik provokatif paylaşımları üzerine, “paylaşımlar kabul edilemez, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir” açıklamasında bulundu. 

Türkiye gündeminde 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri geniş yer tutuyor. Depremlerin gölgede kaldığı bugünlerde, ana muhalefet ve muhalefet partilerine yönelik saldırılar ülke gündemini meşgul ederken, Kızılay Konya yöneticilerinin yaptığı açıklamalar gündem oldu . Kızılay’da iki yönetici, ana muhalefet partisi CHP’nin bugün Konya’da gerçekleştirilecek mitingine yönelik provokatif paylaşımlarda bulundu. Kızılay konuyla ilgili açıklamada bulundu. Her iki yöneticinin faaliyetlerden el çektirildiğini duyurdu. 

ahmet dağlı

konya kızılay

 

Provokatif açıklamaların sahipleri, 6 Şubat Depremleri’nin ilk günlerinde çadır satışı ile gündeme gelen Kızılay yöneticileri oldu. Kızılay’ın Konya İli Selçuklu İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı, twitter üzerinden İstanbul Belediye Başkanı ve CHP Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik oldu.  Dağlı, “Şeytan taşlamak isteyen yarın Anıt meydanı’na gidebilir” ifadelerini kullandı. Kızılay’ın Konya’da bugün saat 14.00’da düzenlenecek mitingi ile ilgili bir diğer açıklama da Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez’den geldi. Üzülmez, “Memlekette Hac Dönemi erken başlamış” paylaşımı yaparak, “Yarın Konya’da her şey çok güzel olacak desene bekliyoruz” paylaşımında bulundu. Mesajının sonuna da gülme emojisi ekledi. 

kızılay açıklama

Kızılay’dan “İki Kişi Faaliyetlerden El Çektirilmiştir” Açıklaması

Kızılay Konya’daki yöneticilerin dün yaptıkları paylaşımın ardından bugün twitter üzerinden bir açıklamada bulundu. Kızılay açıklamasında yöneticilerin paylaşımlarına yönelik ‘basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez’ açıklaması geldi. Kızılay’ın açıklamasında şu cümlelere yer verildi: “Konya’da daha önce Kızılay Selçuklu Şubesi’nde gönüllü olarak görev yaparken istifa ederek ayrılan bir kişi ile Kızılay Gençlik faaliyetlerinde gönüllü olarak yer alan ve basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez. Kızılay ilkelerine aykırı bu beyanlar nedeniyle haklarında inceleme başlatılmış olup, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir.”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  “Ekonomik Gerçeklere Göre TBMM’de Ana Gündem Memur Ve Emekli Maaşları Olmalıdır”