Depremde Engelli Olmak.. Deprem Nedeniyle Engelli Olmak.. “Sen De Bir El At”

Depremde Engelli Olmak.. Deprem Nedeniyle Engelli Olmak.. “Sen De Bir El At”

Sen de bir El At” bağış kampanyamızın tanıtım spotlarını ve görsel çalışmalarını kendi mecralarında uygun gördükleri zaman ve yayın akışlarında yayınlayarak Kampanyamıza destek vermelerini bekliyoruz.

Onbir ilimizi doğrudan ve derinden olumsuz etkileyen yüzyılın felaketi niteliğindeki yaşadığımız deprem fırtınasının afetzede engelli vatandaşlarımız üzerindeki ileri derecede olumsuz koşulların ortadan kaldırılmasına bir parça da olsa destek olunması ve acil ihtiyaç duyulan desteğin ivedilikle sağlanması için “Sen de Bir El At” diyerek engelli bireylere yönelik acil destek için kampanyamızı başlattık.

Deprem sonrası engelli duruma gelmiş bireyler ve engelli olup da depremi yaşamış bireyler iki kat etkilendiler.

Engelli bireylerin insani temel ihtiyaçlarını giderebilmek için kullanmak zorunda oldukları tekerlekli sandalyesi, bastonu, koltuk değneği, protezi, ortezi, beyaz bastonu, işitme cihazı gibi malzemeleri de depremden zarar görmüş, enkaz altında kalmış veya kullanılamaz duruma gelmiştir.

Depremden etkilenmiş engelli bireylerin yardımcı araç-gereçlerinin acilen temini için katkıda bulunmak, omuz omuza vermek ve bir el atmak gerekmektedir.

Bu kapsamda yıl sonuna kadar Ankara Valiliği tarafından izin verilmiş olan “Sen de Bir El At” bağış kampanyamız için hazırlanan RTÜK Onaylı TV ve Radyo Kamu spotlarımızın ulusal ve yerel yayın yapan Radyo ve TV kuruluşlarımız başta olmak üzere ,Basılı ve Dijital olarak habercilik gerçekleştiren Gazete, Dergi ,İnternet haberciliği alanlarında hizmet veren medya kuruluşlarımızın aşağıda paylaştığımız ilgili indirme linklerinden alanlarına göre kampanyamız için hazırladığımız tanıtım materyallerini ulaşıp kullanabilirler. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  DEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’nden Açıklama