İzmir’de YKS Öğrenci ve Velileri Mağdur Oldu ! 

İzmir’de YKS Öğrenci ve Velileri Mağdur Oldu !

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı olan Seniha Mayda Ortaokulu önünde heyecan içinde sınava girmiş çocuklarını bekleyen ebeveynler sınav merkezlerinin ikamet adreslerine çok uzak olmasını eleştirdi.

Seferihisar’dan İzmir’e Gelirken Oğlumuzun Midesi Bulandı ! 

Orada bulunan İzmirHaberleri muhabiri ile konuşan bir ebeveyn sınava Seferihisar’dan geldiklerini belirterek “Biz Seferihisar’dan buraya çocuğumuzu sınava getirmek için geldik. 1,5 saat yol geldik. Seferihisar’dan burası, oradan buraya gelene kadar çocuğumuzu yol tuttu. İçeriye uğurlayana kadar midesinin bulandığınıdan dert yandı. O şekilde içeriye uğurlamak durumunda kaldık. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çocuğumuz için niye daha yakın bir okul belirlemedi. Umarım bu sorun çocuğumuzun sınavını olumsuz etkilemez” dedi.

Veliler Yağmur Altında Beklemek Zorunda Kaldı 

Zaman ilerledikçe heyecanları heyecanları iyiden iyiye artan aileler, İzmir’de gerçekleşen yağmur sebebi ile yağmur altında beklemek durumunda kaldılar. Okulun sokağının dar olması,  park etmiş araçlar bulunması ve okulun olduğu sokağın araç trafiğine kapanmamış olması sebebi ile sınava uğurladıkları çocuklarını beklerken zor anlar yaşadılar. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)   Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları’nda “Hastaneler Yerinde Yenilensin” Eylemi