Milli Yüzücü Emre Sakçı Altın Madalya Kazandı

Milli Yüzücü Emre Sakçı Altın Madalya Kazandı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Su Sporları Avrupa Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalama finalinde yarışan Emre Sakçı, 26.92’lik derecesiyle altın madalya kazandı.

Emre bu başarısıyla ülkemize uzun kulvarda ilk büyükler Avrupa Şampiyonluğunu kazandırdı. Fenerbahçe Spor Klübünden yapılan açıklamada, “Sporcularımız Avrupa Şampiyonası’nda elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçeli milli yüzücülerimiz Ecem Dönmez, Zehra Duru Bilgin ve Gizem Güvenç ile milli sporcu Ela Naz Özdemir’den oluşan 4×200 serbest kadın bayrak takımı bronz madalya kazanırken, Deniz Ertan da 800 metre serbest stilde üçüncü olmuştu. Bugün de milli yüzücümüz Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamada 26.92’lik derecesiyle Avrupa Şampiyonu oldu. Rekortmen sporcumuz düzenlenen törenle madalyasını aldı ve İstiklal Marşımızı Belgrad’da okuttu” ifadelerine yer verildi.

Yüzme Federasyonundan Açıklama

Yüzme Federasyonu X Hesabından yapılan açıklamada ise, 17-23 Haziran 2024 tarihlerinde Sırbistan’nın başkenti Belgrad kentinde düzenlenen Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda Hüseyin Emre SAKÇI, 50m Kurbağalama Finalindeki 26.92’lik derecesi ile *Avrupa 1.ncisi olmuştur. Sporcumuzu ve antrenörü Türker Oktay’ı tebrik ederiz” denildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  HEP-SEN Ankara’da Aynı Anda 2 Noktada Eyleme Geçti !