Folkart Yapı’dan ‘Narlıdere Yangını’ Açıklaması

folkart yangın

İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde dün akşam saatlerinde Folkart Narlıdere Sitesi’ne ait 40 dairelik blokta yangın çıktı. Meydana gelen yangında 7 kişinin yaralandığı, herhangi bir can kaybının olmadığı belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yangınla ilgili olarak Folkart Yapı Firması’ndan açıklama geldi. Açıklamada, “Değerli Kamuoyuna, dün akşam Folkart Narlıdere’de saat 21:30 sıralarında, nedeni henüz belirlenemeyen bir yangın başlamış, kamu kuruluşlarımızın çalışmaları ile gece yarısı kontrol altına alınmıştır. Yangın 4 bloktan oluşan sitemizin tek bloğunda 40 daireyi etkilemiştir. Öncelikle çok üzgün olduğumuzu vurgulamak isteriz. Can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir. Tüm ev sahiplerimize ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşadığımız olayda yangına neyin sebep olduğu resmî kurumlar tarafından araştırılmaktadır ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Biz bu süreçte Folkart Narlıdere sakinlerimizin yanında durarak, dayanışma kültürümüzü sürdüreceğiz. Yangının söndürülme sürecinde, site sakinlerimizin ve bizim yanımızda olan, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunarız” cümleleri yer aldı.

“İki Ödüllü Yapıdaki Yangın Araştırılmalı, Sonuçlar Kamuoyuyla Paylaşılmalıdır!”

Bilim Sağlık Haber Ajansı (BSHA) yangınla ilgili Acil Afet Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) Başkanı Dr. Turhan Sofuoğlu‘ndan değerlendirme aldı. Sofuoğlu, “Dün gece İzmir’de bulunan ve 2009 yılında inşaatı tamamlanan Folkart Narlıdere sitesindeki yangının çıkışı ve kısa sürede 40 daireli binanın tamamen yanmasının nedenleri mutlaka araştırılmalı ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılmalıdır diye düşünüyorum. 2020 yılında yüksek teknolojili kent peyzajı ve mimarlık alanında iki ödülü bulunan, mimari tasarımı ünlü mimar Emre Arolat tarafından yapılan, doğalgaz, duman ve yangın dedektörleri, merkezi yangın ve uyarı sistemi, her dairenin yangın algılama ve ihbar sistemi bulunan bu akıllı binalarda meydana gelen yangının sebebi nedir ? Merakla bekliyoruz ?” açıklamasında bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  HEKİMSEN Genel Başkanı: Bize Yapılan Adaletsizliğe Karşıyız!