Tarkan: “Akbelen Ormanlarını Rahat Bırakın”

Muğla İkizköy’de kömür ocağı maden sahasının büyütülmesi için Akbelen Ormanı’ndaki ağaç katliamı sürerken, dünya starı Tarkan da, “Akbelen Ormanlarını rahat bırakın” çağrısında bulundu.

Kesim işlemlerine karşı eylemlere başlayan, kesim işleminin durması için harekete geçen köylüler, çevre savunucuları, yaşam alanı aktivistleri tüm dünyanın seslerini duyması için çabalıyor. Doğa katliamına sosyal medyadan tepkiler her geçen gün artarken, dünya starı Tarkan da orman köylülülerine destek verdi. Tarkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Doğanın hakları var! Akbelen ormanlarını rahat bırakın! Bu katliama direnen bölgedeki herkesin yanındayım” dedi. 

OGM Personeli Ağaçları Kesiyor !

Gazeteci Timur Soykan ise, Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarının, firmaya yol açmak için orman ağaçlarını kestiğini öne sürdü. Soykan, “Akbelen’de jandarma şirket için köylüye saldırırken ağaçları da Orman Genel Müdürlüğü katlediyor. Ormanı korumakla yükümlü OGM’nin personeli, işçisi ağaçları kesip şirkete alan açıyor. Halkın vergisiyle var olan kurumlar şirketlerin kölesi olmuş. Yazıklar olsun” dedi.

 

 

  Cilt Lekelerinizden Sonbahar ve Kış Aylarında Kurtulun