Öğretmen Ayşegül Avcı Merkeze Alındı!

Öğretmen Ayşegül Avcı Merkeze Alındı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medyadaki paylaşımı ile gündem olan Öğretmen Ayşegül Avcı’nın güvenlik sebebiyle merkeze alındığını açıkladı.

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzüköyü’nde öğretmenlik yapan Ayşegül Avcı, 23 Nisan’da yaptığı paylaşımla gündem olmuştu.

“Bitlis Tatvan’da bir öğretmenin Bakanlık tarafından açığa alındığı yahut sürüldüğü” tezleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuya ilişkin palavra haberlere prestij edilmemesini istedi. Konunun toplumsal medyada gündeme gelmesinin akabinde öğretmenle irtibata geçilerek nahoş bir olayla karşı karşıya kalmaması ismine kendisinin talebi üzerine istediği öbür bir okula görevlendirildiğini kaydeden Tekin, “Şimdi bu ne bir açığa almadır ne de bir sürgündür. Yani bu öğretmen şu anda başka bir yerde çalışıyor. Misyondan alınma nedeni de güvenlik münasebetidir.” diye konuştu.

Ayşegül Avcı Ne Demişti ?

“Yeni atanmışım köyün tamamı terör örgütü yanlısı. Velilerimin hepsi sosyal medyada Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşıyor. Ben Atatürk baskılı tişörtlerle 23 Nisan’dan zeybek oynadım. Bu benim zaferimdir. Kendimle ve çocuklarımla gurur duyuyorum” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)