Devlet Hastanelerinde Sağlık Personeli ve Hastalar Aç Kalıyor ! 

Devlet Hastanelerinde Sağlık Personeli ve Hastalar Aç Kalıyor ! 

Kamu hastanelerinde yemeklerin içerisinden böcek ve haşere çıkmaya devam ediyor. İzmir’de bir çok kamu hastanesinde sağlık personelleri ve hastalar böcekli yemek sorunu nedeniyle aç kalıyor. 

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan,  İzmir kamu hastanelerindeki yemek sorunlarının çözümü için Sağlık Bakanlığını göreve davet etti. “Hangi bakanlık personeli öğle yemeğinde çöplü, böcekli, haşereli yemek yiyor. Veya hangi üst düzey yönetici arkadaşımızın yemeğinden haşerat çıkıyor. Hiç böyle bir duyguyu yaşadılar mı?” diye soran Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Defaten dile getirdik, idareci arkadaşlarımızı bu manada uyardık. Üç, beş bin kişinin yemek yediği bir kışlada münferit bir olay olarak görülen yemeklerden böcek v.s. çıkması nasıl olurda elli yataklı bir hastanede veya yedi yüz yataklı bir hastanede neredeyse haftada birkaç kez bu iğrenç durum ile karşı karşıya kalmaktayız.  İdareler niçin bu durumda hizmet aldıkları firmalara neden bir yaptırım uygulamıyorlar veya uyguluyorlarsa sembolik yaptırımlar mı uyguluyor?” dedi. 

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Yemekler Mide Bulandırıyor !

Demircan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Çiğli eğitim ve araştırma hastanesinden neredeyse her hafta birkaç mide bulandırıcı resim karesine tanık oluyoruz. İdarelerin gücü firmalara yetmiyor mu? Kalitesinden ve miktarından vaz geçtik, bari hijyen koşullarında yemek hizmeti sunulsun. Bunun bir de hasta ayağı var. Düşünün günlerce yemek yemeyen bir hastanın önüne gelen yemeğin içinde böcek var. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Kurum ziyaretlerimizde lavaboların pisliğine, bahçelerin peyzaj konusunda ki yetersizliğine, başhekimlik bina girişlerinin önündeki beş litrelik su petlerinin mide bulandırıcı seviyedeki hallerini görüyoruz görüyoruz da lütfen artık hastane idareleri yemek hizmetleri ile ilgili firmalara yönelik ciddi yaptırımlar uygulasın. Kendi yemeğinden bir haşerat çıktığında yemek yediği yere gösterdiği tepkiyi mahiyetinde çalışan memurları içinde göstersin. Çalışanlarınıza lütfen değer verin. Düzeltebileceğiniz konularda elinizi taşın altına koyun” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  100 Bin Öğretmen Atanmalı !