Bakan Koca: “Hatay’da 1020 Diyaliz Hastası Tedavi Altında”

hatay hastane

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Hatay’da gerçekleştirilen diyaliz hizmetleri hakkında bilgi verirken, Defne ve Antakya’da gerçekleştirilen hastane inşaatlarında yaptığı incelemelere ilişkin açıklama yaptı.

Deprem bölgelerindeki hizmetlere ilişkin açıklama yapan Bakan Koca, “Deprem akabinde diyaliz hizmetleri gerek kronik gerek akut yetmezliği olan hastalara aksatılmadan verildi. Şu anda, 11 afet ilinde 8.576 hasta diyaliz tedavisi alıyor. Hatay’da 1.020 hasta diyaliz tedavisine 329 cihaz ve 14 merkezle devam ediyor” dedi.

Antakya devlet hastanesi

Deprem Bölgelerinde Yapılan Hastaneler 

Antakya Devlet Hastanesi inşaatı için hazırlık çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Bakan Koca, “çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çelik konstrüksiyon olarak dizayn edilen hastane, bölge halkı için önemli bir sağlık merkezi olacak. Çalışmalarını yakından takip edip, halkımızın daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alması için hızlandırmaya özen gösterdiğimiz Defne Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor. Burada, her gün, 1 günlük işten fazlası yapılıyor. Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi ziyaretimizde, tedavi gören hastalarımızın durumları hakkında bilgi aldık, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi sunduk. Hastanede görevli arkadaşlarımızla çeşitli konuları değerlendirdik. Yerleşik sağlık hizmetlerinde daha iyi bir noktadayız” açıklaması yaptı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  Genel Sağlık-İş: “Sağlıkta Şiddet Körüklenmektedir!”