İzmirli Özel Sektör Öğretmenleri Başkan Soyer’den İndirimli Ulaşım Müjdesi  Bekliyor ! 

İzmirli Özel Sektör Öğretmenleri Başkan Soyer’den İndirimli Ulaşım Müjdesi  Bekliyor ! 

İzmirli Özel Sektör Öğretmenleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den İndirimli Ulaşım sözünü tutmasını bekliyor. 

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir Bölge Temsilciliği, İzmir’de özel sektörde görev yapan öğretmenler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den ‘indirimli toplu ulaşım’ talep etti. Temsilcilik yetkilileri, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şu ana kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bir dönüş olmadığını bildirdi. Başkan Soyer’e indirimli toplu ulaşım ile ilgili taleplerini anlatan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir Bölge Temsilciliği yetkililerine, “Bu hakkı vermemiz için yasal bir dayanak lazım’ yanıtını veren Soyer, “Bana dayanak, belge getirin gereğini yapalım” dedi. Sendika yetkilileri, Başkan Soyer ile yaptığı konuşmada, İstanbul dahil olmak üzere birçok Büyükşehir Belediyesinde özel sektörde görev yapan öğretmenlerin toplu ulaşımdan indirimli faydalandığını bildirdi. 

Özel Sektör Öğretmenleri İzmir’de Nedense İndirimden Yararlanamıyor ! 

Sendika tarafından Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na şu açıklama yapıldı, “Devletin bütün bileşenleri tarafından ayrıştırılıp ötekileştirilen bir meslek grubuyuz maalesef.  Öğretmen evlerinden faydalanamayan, yeşil pasaport alamayan, öğrencilerimizi ücretsiz müzeye sokarken kendi parasını ödeyip giren, promosyon alamayan bir meslek grubu… Eğitim-öğretim ödeneğini öğretmenine veren kurum sayısı ise toplam sayının üçte birini dahi geçmeyecek azlıktadır. ESHOT indiriminden yararlanamıyoruz, yerel yönetimler dahi öğretmen olarak görmüyor bizi. Pek çok şehirde ulaşım indiriminden faydalanan özel sektör öğretmenleri tüm girişimlerimize rağmen İzmir’de nedense bu indirimden yararlanamamaktadır” 

Başkan Soyer’e Belgeleri Teslim Ettik, Sözünü Tutmasını Bekliyoruz

BSHA’ya konuşan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir Bölge Temsilciliği yetkilileri,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kendilerinden istediği belgeleri belediyeye teslim ettiklerini belirterek, “Biz üzerimize düşeni yaptık. Şimdi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in sözünü tutmasını bekliyoruz” dedi.

  Evlilik Öncesi Eğitime 1.6 Milyon Kişi Katıldı

“Mücadele Dersini Öğretmenler Verecek” 

“Milli Eğitim Bakanlığının ÖMK’da esamesi okunmayan özel öğretim kurumlarındaki öğretmenleri gözetmesini, 2014 yılından önce zaten yasada var olan taban maaş hakkımızı geri getirerek öğretmenin yanında olduğunu ispatlamasını istiyoruz. Bizim şimdiye kadar görmediğimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel sektör öğretmenleri için attığı somut adımlara ihtiyacımız var. 1 Ekim’de özellikle bu sömürü düzenine mecbur olmayan; laik, çağdaş, bilimsel ve eşitlikçi eğitimi hak ettiği insanca koşullarda sürdürme hakkını mücadelesiyle kazanacak olan tüm meslektaşlarımızla gücünü, emeğini ve haklılığını büyütmek için Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya gittik. Asıl muhatabımız TBMM diyerek sesimizi duyurup,sözümüzü bırakmak için… Maalesef aynı günün sabahı yaşanan elim olaydan ötürü meclis önü irademezi ortaya koyamadık ama “TABAN MAAŞ için YİNE GELECEĞİZ!” kararını aldık.   Biz hakkımızı aramazsak; düşünen, sorgulayan, adaletli, emeğin değerini bilen çocuklar yetiştirmeyi nasıl başarabiliriz? Özel sektör öğretmenleri artık patronların baskısıyla maaşını gizlemekten, bireysel pazarlıklarla günü kurtarmaktan ziyade insanca yaşayacak bir maaş ve ücret için; kutsallık dayatmasıyla sindirilen, mobbingle yıldırılan öğretmenlerimiz için; krizin faturasını, öğretmenini  işsiz bırakma korkusuyla körükleyen patronlara karşı gücümüzü göstermek için dayanışmamızı sendikamızın öz gücüyle her alanda haykırmaya devam edeceğiz. Sendikalı olmanın anayasal bir hak olduğunu, özel sektör öğretmenlerinin artık bir sendikası olduğunu herkes duysun bilsin istiyoruz. Mücadele dersini öğretmenler verecek” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)